Najczęściej kupowane

Informacja

Ostatnio przeglądane

Miód rzepakowy kremowany z tymiankiem 400g

46

Nowy produkt

Miód rzepakowy kremowany z tymiankiem 400g

Więcej szczegółów

9 Przedmioty

18,99 zł brutto

Więcej informacji

Miód rzepakowy kremowany z tymiankiem - zaskakująco doskonałe połączenie słodyczy miodu z pikantną nutą tymianku. Delikatna, kremowa konsystencja sprawia, że doskonale rozsmarowuje się.

Tymianek łagodzi kaszel, rozrzedzając śluz w płucach i oskrzelach, zaopiekuje się przewodem pokarmowym regulując i wzmacniając trawienie. Będzie skuteczny przy kłopotach z drogami moczowymi czy pęcherzem, choćby dlatego że jest lekko ogrzewający i działa przeciwbakteryjnie. Jego zielone liście są bogate w witaminę K, A, C i E oraz olejki eteryczne – tymol i karwol o działaniu rozkurczowym, bakteriobójczym i przekształcającym śluz zmagazynowany w górnych drogach oddechowych. Jego właściwości lecznicze pozwalają oczyścić, odmłodzić oraz wzmocnić organizm. Pięknie uwodzi swoim zdecydowanym smakiem i zapachem, przy okazji świetnie radząc sobie z pasożytami a stosowany zewnętrznie z uprzykrzającym życie trądzikiem.

Jest naprawdę pożądanym gościem, wprost pachnąco stymuluje układ odpornościowy 

Dodany do miodu może na przykład cieszyć na chrupiącym naleśniku. Ciekawie komponue się z tartą owocową na poprawę trawienia, przełamując oczywisty, słodki smak deseru. Doskonały jako dodatek do mięs i dressingów.

Miód rzepakowy jest miodem o największej zawartości glukozy i aminokwasów. Jest cenną odżywką regeneracyjną w stanach wyczerpania fizycznego i psychicznego. Skutecznie leczy choroby serca, naczyń wieńcowych i układu krążenia. Potas i magnez zawarte w miodzie wpływają korzystnie na mięsień sercowy, stabilizują ciśnienie krwi i przyczyniają się do zahamowania procesu miażdżycowego. Doskonale sprawdza się w leczeniu przeziębienia, stanów zapalnych górnych dróg oddechowych. Łagodzi kaszel. Pomocny w schorzeniach nerek i układu moczowego, wspomaga terapię choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy.

Skuteczny jest również w leczeniu chorób zewnętrznych. Oczyszcza chorą tkankę z elementów martwiczych i ropnej wydzieliny. Szybkie przyłożenie miodu na poparzoną skórę zabezpiecza ją przed tworzeniem się pęcherzy i rozwojem zakażenia.  

Skład : miód rzepakowy, tymianek (3%)

Najlepiej spożyć przed upływem 36 miesięcy od daty konfekcjonowania.