Miód spadziowy ze spadzi iglastej BIO z mazurskiej pasieki ekologicznej...
Miód lipowy BIO z mazurskiej pasieki ekologicznej 950g
Miód spadziowy ze spadzi iglastej BIO z mazurskiej pasieki ekologicznej...
Miód akacjowy BIO z mazurskiej pasieki ekologicznej 950g
Miód leśny BIO z mazurskiej pasieki ekologicznej 950g
Miód wielokwiatowy BIO z mazurskiej pasieki ekologicznej 950g
Ostatnio przeglądane
Miód leśny BIO z mazurskiej pasieki...
91
Nowy produkt
Miód leśny BIO z mazurskiej pasieki ekologicznej 950g
840 Przedmiot Przedmioty
Ostatnie egzemplarze!
Data dostępności:
Miód leśny BIO z mazurskiej pasieki ekologicznej 950g to prawdziwa esencja darów mazurskiej przyrody. Pozyskany z szałwii lekarskiej, maliny, dziurawca, delikatności dodaje naktar z drzew lipy, aromat to uczestnictwo polnego rumianku i leśnych ziół. Smak natomiast zawdzięcza nektarowi z chabra.Cechuje go duży udział spadzi liściastej z drzew lipy i dębu.
Lokalizacja pasieki w bezpośrednim sąsiedztwie granicy polsko-rosyjskiej, pozwala na korzystanie pszczołom z pożytków specyficznego ekosystemu leśno-łąkowego. Roślinność leśna dostarcza pszczołom zasoby nektaru i spadzi, a łąkowa nektar z roślin miododajnych łąk śródleśnych tego subregionu.
Korzystnie wpływa na choroby dróg oddechowych, przeziębienia, poprawia odporność organizmu i reguluje przemianę materii. Wszystkie te czynniki pozwalają stawiać go wysoko wśród miodowej elity.
Miód w 100 % pochodzi z własnej mazurskiej pasieki ekologicznej zlokalizowanej przy pasie granicznym z Rosją, co gwarantuje bogactwo nieskażonej przyrody i lasów. Położenie pasieki zapewnia brak dużych aglomeracji oraz przemysłu.
Pozyskiwany jest w tradycyjny sposób sięgający 1957 roku. Produkt tłoczony jest na zimno bezpośrednio po miodobraniu. Zapewnia to zachowanie wszystkich walorów smakowych i zdrowotnych.
Miód posiada certyfikat zgodności w zakresie produkcji metodami ekologicznymi nr PL-EKO-02-002216/16
Jaka jest różnica między tradycyjnym miodem a certyfikowanym miodem ekologicznym?
Są 3 czynniki, które pozwalają certyfikować pasiekę jako ekologiczną:
1. Teren, gdzie zlokalizowana jest pasieka. W promieniu 3 km nie ma upraw konwencjonalnych. Tylko 1 nasza pasieka jest certyfikowana i znajduje się na takim terenie. Pozostałe są konwencjonalne.
2. Sposób leczenia i prowadzenia pasieki - wyłącznie naturalne sposoby, co oczywiście jest we wszystkich pasiekach, bo przy pszczołach nie da się inaczej,
3. Sposób zakarmienia na zimę - w pasiece ekologicznej pszczoły pozostawiane są na zimę na miodzie ekologicznym.
Te czyniki sprawiają, że miód jest najwyższej jakości o niepowtarzalnych walorach smakowych i zdrowotnych.