Najczęściej kupowane

Informacja

Ostatnio przeglądane

ZESTAW BIO 2 x 400 G

00102

Nowy produkt

ZESTAW BIO 2 x 400 G

Więcej szczegółów

12 Przedmioty

89,99 zł Brutto

Dostawa: 1 do 3 tygodni

Więcej informacji

Zestaw 2 miodów certyfikowanych, ekologicznych BIO marki Pasieka PUCER.

Zestaw wygląda dokładnie jak ten zaprezentowany na zdjęciu, w skład zestawu wchodzą następujące miody: miód nektarowy lipowy, miód spadziowy ze spadzi iglastej -  każdy po 400 g.

Ekskluzywnie opakowany w naturalny kartonik - gotowy prezent. Termin przydatności do spożycia 36 miesięcy.

Istnieje możliwość skomponowania własnego zestawu , tzn.
1.Zamiany miodu lipowego na : miód leśny lub akacjowy (oczywiście ekologiczny).

W przypadku chęci zamiany prosimy o informację mailową.

Miód w 100 % pochodzi z własnej mazurskiej pasieki ekologicznej zlokalizowanej przy samym pasie granicznym z Rosją, co gwarantuje bogactwo nieskażonej przyrody i lasów, w których dominują stare drzewa lipowe. Położenie pasieki zapewnia brak dużych aglomeracji oraz przemysłu.

Miód lipowy BIO z mazurskiej pasieki ekologicznej  pozyskiwany jest w tradycyjny sposób sięgający 1957 roku. Produkt tłoczony jest na zimno bezpośrednio po miodobraniu. Zapewnia to zachowanie wszystkich walorów smakowych i zdrowotnych.

Zachwyca unikalnym ostrym  smakiem lipy, silnym zapachem podobnym do kwiatów lipy. Badania laboratoryjne potwierdzają niezwykle wysoką pyłkowność. Udział procentowy pyłku lipy wynosi ponad 66 %

Charakteryzuje się wysoką aktywnością antybiotyczną. Działa uspokajająco, wykrztuśnie, napotnie, przeciwgorączkowo i przeciwkaszlowo. Doskonały kiedy dopada nas niepokój i bezsenność. Znakomicie działa na organizm, gdy męczy grypa, przeziębienie czy zatoki.

Wyróżniony  Złotym Medalem VIII Międzynarodowych  Targów Żywności Ekologicznej i Regionalnej NATURA food be ECO 2015 w kategori polskie produkty ekologiczne  oraz Pucharem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi za najlepszy produkt ekologiczny tegorocznej edycji Targów NATURA food be ECO.

Miód spadziowy BIO ze spadzi iglastej z mazurskiej pasieki ekologicznej oczarowuje żywicznym aromatem i łagodnym, niezbyt słodkim smakiem.

Kolor ma  ciemny, często z odcieniem zielonkawym. Powstaje na igłach świerków, sosen czy modrzewi, jest niezwykle cenny i często nazywany królem miodów.

Stosowany jest na dolegliwości dróg oddechowychdziała antyseptyczne, przeciwzapalne oraz wykrztuśne. Spożywanie tego gatunku miodu także dobroczynnie wpływa na serce i układ krwionośny poprzez działanie przeciwmiażdżycowe. Miód spadziowy polecany jest również na schorzenia stawów i układu nerwowego, w przypadku obniżonej odporności organizmu.

Ma działanie odtruwające i dlatego zalecany jest osobom pracującym w warunkach szkodliwych, przy produkcji toksycznych substancji oraz osobom po kuracjach silnymi lekami, np. leki sterydowe, przeciwnowotworowe.

Miody posiadają certyfikat zgodności w zakresie produkcji metodami ekologicznymi nr PL-EKO-02-002216/17

Jaka jest różnica między tradycyjnym miodem a certyfikowanym miodem ekologicznym?

Są 3 czynniki, które pozwalają certyfikować pasiekę jako ekologiczną:

1. Teren, gdzie zlokalizowana jest pasieka. W promieniu 3 km nie ma upraw konwencjonalnych. Tylko 1 nasza pasieka jest certyfikowana i znajduje się na takim terenie. Pozostałe są konwencjonalne.

2. Sposób leczenia i prowadzenia pasieki - wyłącznie naturalne sposoby, co oczywiście jest we wszystkich pasiekach, bo przy pszczołach nie da się inaczej,

3. Sposób zakarmienia na zimę - w pasiece ekologicznej pszczoły pozostawiane są na zimę na miodzie ekologicznym.

Te czyniki sprawiają, że miód jest najwyższej jakości o niepowtarzalnych walorach smakowych i zdrowotnych.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: