Najczęściej kupowane

Informacja

Ostatnio przeglądane

Miód akacjowy BIO z mazurskiej pasieki ekologicznej 950g

82

Nowy produkt

Miód akacjowy BIO z mazurskiej pasieki ekologicznej 950g

Więcej szczegółów

40 Przedmioty

86,63 zł Brutto

Dostawa: 1 do 3 tygodni

Więcej informacji

Miód akacjowy BIO z mazurskiej pasieki ekologicznej   w 100 % pochodzi z własnej mazurskiej pasieki ekologicznej zlokalizowanej wśród mazurskich łąk i lasów co gwarantuje bogactwo nieskażonej przyrody. Położenie pasieki zapewnia brak dużych aglomeracji oraz przemysłu.

Pozyskiwany jest w tradycyjny sposób sięgający 1957 roku co zapewnia zachowanie wszystkich walorów smakowych i zdrowotnych.

Kusi zapachem kwiatów robinii akacjowej. W smaku łagodny, bardzo słodki. Ze względu na wysoką zawartość fruktozy krystalizuje się bardzo wolno, przechowywany w temp. ok. 20 stopni C pozostaje w postaci płynnej przez kilka miesięcy.
Wspomaga leczenie cukrzycy, zaburzeń trawienia, oraz schorzeń żołądka i jelit. Osoby, które narażone są na nadmierny wysiłek psychiczny, czy fizyczny powinny spożywać ten miód. Składa się on przeważnie z cukrów prostych i dlatego bardzo szybko dostarcza energii naszemu organizmowi. Cukry proste są w pierwszej kolejności wchłaniane do krwi i w ten sposób doskonale odżywiają nasze mięśnie czy inne komórki ciała. Miód ten sprawi, że na pewno poczujemy się odprężeni i zrelaksowani.  Okłady z naturalnego miodu bardzo dobrze wpływają na gojenie się i likwidowanie zakażeń.
Jest bardzo łagodny i chętnie wybierają go dzieci.

Miód posiada certyfikat zgodności w zakresie produkcji metodami ekologicznymi nr PL-EKO-02-002216

Jaka jest różnica między tradycyjnym miodem a certyfikowanym miodem ekologicznym?

Są 3 czynniki, które pozwalają certyfikować pasiekę jako ekologiczną:

1. Teren, gdzie zlokalizowana jest pasieka. W promieniu 3 km nie ma upraw konwencjonalnych. Tylko 1 nasza pasieka jest certyfikowana i znajduje się na takim terenie. Pozostałe są konwencjonalne.

2. Sposób leczenia i prowadzenia pasieki - wyłącznie naturalne sposoby, co oczywiście jest we wszystkich pasiekach, bo przy pszczołach nie da się inaczej,

3. Sposób zakarmienia na zimę - w pasiece ekologicznej pszczoły pozostawiane są na zimę na miodzie ekologicznym.

Te czyniki sprawiają, że miód jest najwyższej jakości o niepowtarzalnych walorach smakowych i zdrowotnych.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: