Najczęściej kupowane

Informacja

Ostatnio przeglądane

Miód leśny BIO z mazurskiej pasieki ekologicznej 400g

92

Nowy produkt

Miód leśny BIO z mazurskiej pasieki ekologicznej 400g

Więcej szczegółów

956 Przedmioty

38,96 zł Brutto

Dostawa: 1 do 3 tygodni

Więcej informacji

Miód nektarowo-spadziowy leśny BIO z mazurskiej pasieki ekologicznej  to prawdziwa esencja darów mazurskiej przyrody. Pozyskany z szałwii lekarskiej, maliny, dziurawca, delikatności dodaje naktar z drzew lipy,  aromat to uczestnictwo polnego rumianku i leśnych ziół. Smak natomiast zawdzięcza nektarowi z chabra. Cechuje go duży udział spadzi liściastej z drzew lipy i dębu.

Lokalizacja pasieki w wśród łąk i lasów pozwala na korzystanie pszczołom z pożytków specyficznego ekosystemu leśno-łąkowego. Roślinność leśna dostarcza pszczołom zasoby nektaru i spadzi, a łąkowa nektar z roślin miododajnych łąk śródleśnych tego subregionu.

Korzystnie wpływa na choroby dróg oddechowych, przeziębienia, poprawia odporność organizmu i reguluje przemianę materii. Wszystkie te czynniki pozwalają stawiać go wysoko wśród miodowej elity.

  Miód w 100 % pochodzi z własnej pasieki ekologicznej, co gwarantuje bogactwo nieskażonej przyrody i lasów. Położenie pasieki zapewnia brak dużych aglomeracji oraz przemysłu.

Pozyskiwany jest w tradycyjny sposób sięgający 1957 roku. Zapewnia to zachowanie wszystkich walorów smakowych i zdrowotnych.

Miód posiada certyfikat zgodności w zakresie produkcji metodami ekologicznymi nr PL-EKO-02-002216

Jaka jest różnica między tradycyjnym miodem a certyfikowanym miodem ekologicznym?

Są 3 czynniki, które pozwalają certyfikować pasiekę jako ekologiczną:

1. Teren, gdzie zlokalizowana jest pasieka. W promieniu 3 km nie ma upraw konwencjonalnych. Tylko 1 nasza pasieka jest certyfikowana i znajduje się na takim terenie. Pozostałe są konwencjonalne.

2. Sposób leczenia i prowadzenia pasieki - wyłącznie naturalne sposoby, co oczywiście jest we wszystkich pasiekach, bo przy pszczołach nie da się inaczej,

3. Sposób zakarmienia na zimę - w pasiece ekologicznej pszczoły pozostawiane są na zimę na miodzie ekologicznym.

Te czyniki sprawiają, że miód jest najwyższej jakości o niepowtarzalnych walorach smakowych i zdrowotnych.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: