Miód spadziowy ze spadzi iglastej BIO z mazurskiej pasieki ekologicznej...
Miód lipowy BIO z mazurskiej pasieki ekologicznej 950g
Mazurski miód akacjowy z poziomkami 210g
Miód akacjowy BIO z mazurskiej pasieki ekologicznej 950g
Miód spadziowy ze spadzi iglastej BIO z mazurskiej pasieki ekologicznej...
Miód wielokwiatowy BIO z mazurskiej pasieki ekologicznej 950g
Miód leśny BIO z mazurskiej pasieki ekologicznej 950g
Tagi
Ostatnio przeglądane
Pierzga pszczela 170g
42
Nowy produkt
Pierzga pszczela 170g
17 Przedmiot Przedmioty
Ostatnie egzemplarze!
Data dostępności:
Pierzga pszczela wytwarzana jest w 100% przez pszczoły z pyłku kwiatowego, miodu i wydzielin gardzielowych pszczoły. Polega to na tym, że pszczoły zbieraczki przynoszą do ula pyłek po czym zrzucają go do pustych komórek plastra, a pszczoły nielotne pracujące w ulu zwilżają je miodem i śliną, rozdrabniają, a następnie ubijają warstwami. W komórce może być 4 – 5, a czasem więcej warstw pyłku o różnym zabarwieniu. Powierzchnia zgromadzonego w ten sposób pokarmu pyłkowego po napełnieniu komórki do 3/4 głębokości jest powlekana cieniutką warstewką miodu, w celu odizolowania od dostępu powietrza. Wzbogacony białkami enzymatycznymi z pszczelich gruczołów ślinowych, kwasami organicznymi, substancjami antybiotycznymi pyłek dojrzewa, stając się naturalnym koncentratem białkowo witaminowo mineralnym, posiadającym wysoką wartość odżywczą. Po 7 dniach gotowa jest tzw. pierzga – łatwo strawny, harmonijnie zrównoważony, niezwykle wartościowy pokarm, nie dający się niczym zastąpić chleb powszedni pszczół. (H.S. Bieroniowa).
PIERZGA ZAWIERA: przede wszystkim dużo białka, cukru, kwasu mlekowego oraz witaminy: A, B1, B2, B12, C, PP, E, D, K (której nie stwierdzono w pyłku), H. Makroelementy: P, S, Cl, K, Ca, Na; mikroelementy: Mg, Fe, Cu, Zn, Co, Mo, Se, Cr, Ni, Si; enzymy: inwertaza, kataliza, pepsyna, trypsyna, lipaza, laktaza. Pierzga w stosunku do obnóży pyłku kwiatowego różni się znacznie składem. Zawiera ok. 12% więcej białka, które występuje w postaci łatwo przyswajalnych peptydów i aminokwasów. Więcej jest też (o 60%) węglowodanów, natomiast mniej (o 66%) tłuszczów. Chlebek pszczeli zawiera też dużą ilość kwasu mlekowego – 3,1% – oraz witamin z grupy B, witaminy E i K. Wzrasta też znacznie zawartość enzymów, z których najważniejsze to: inwertaza, katalaza, pepsyna, trypsyna, lipaza i laktaza. W pyłku kwiatowym zmienia się też skład gatunkowy drobnoustrojów: maleje ilość drożdżaków, a za to rozwijają się mikroorganizmy z rodzaju np. Lactobacillus, Pseudomonas.
Jako lek, oddziałuje na te wszystkie schorzenia co pyłek kwiatowy, tylko ze względu na dodatkowy skład i właściwości pierzgi, można ją stosować w mniejszych dawkach i jest ona bardziej skuteczna (proces leczenia skraca się - trzykrotnie).
DAWKOWANIE: Dorośli 30 – 40 g, Dzieci od 3 do 5 lat ok 10 g, Dzieci do 12 lat 15 g, Spożywa się ją 3 razy dziennie, pół godziny przed jedzeniem, albo całą dawkę rano przed śniadaniem. Lecznicze zastosowanie pierzgi powinno być poprzedzone dokładną diagnozą i prowadzone pod kierunkiem lekarza, znającego się na działaniu produktów pszczelich. Nieodzowna jest kontrola, zwłaszcza w kuracji kobiet ciężarnych, dzieci poniżej 3 roku życia, młodzieży w wieku rozwojowym, oraz osób w okresie klimakterium. PROFILAKTYCZNIE: 20 g pierzgi dziennie. Według zachodniej literatury zwiększenie dawki do 4 łyżeczek dziennie zalecane jest rekonwalescentom, szczególnie po leczeniu antybiotykami, ludziom starszym, osobom wycieńczonym fizycznie i nerwowo. Profilaktyczną kurację pierzgą zaleca się dwa razy w roku przez 30 – 60 dni, najlepiej wiosną i jesienią. Przerwa w kuracjach powinna trwać 3 miesiące. Są też zwolennicy kontynuowania kuracji bez przerw. (H. Noskowicz – Bieroniowa).
Pierzgę można spożywać bezpośrednio do ust, można też rozpuścić 1 łyżeczkę w filiżance z wodą, sokiem, mlekiem lub miodem (temp. max. 40 stopni C). Chlebek pszczeli powinien moczyć się minimum 4 godziny. Można zalać pierzgę wieczorem i wypić ją rano. Po jej wypiciu, w ten sam sposób proszę przygotować roztwór do wypicia na wieczór. Analogicznie postępujemy każdego dnia. Osoby, które muszą być odżywiane sztucznie: roztwór pierzgi w wodzie można wprowadzać bezpośrednio do żołądka lub jelita cienkiego. Kurację pierzgą pszczelą można łączyć z zażywaniem leków farmaceutycznych.
Miód leśny BIO z mazurskiej pasieki...
Miód Spadziowy 950g
Miód leśny BIO z mazurskiej pasieki...
Miód lipowy BIO z mazurskiej pasieki...
Miód lipowy BIO z mazurskiej pasieki...
Miód wielokwiatowy BIO z mazurskiej pasieki...
Miód spadziowy ze spadzi iglastej BIO z...
Miód lipowy z plastrem pszczelim 400g
Miód gryczany 250g
Miód akacjowy BIO z mazurskiej pasieki...