Najczęściej kupowane

Informacja

Ostatnio przeglądane

Miód rzepakowy kremowany z kakao 250g Zobacz większe

Miód rzepakowy kremowany z kakao 250g

76

Nowy produkt

Miód rzepakowy kremowany z kakao 250g

Więcej szczegółów

50 Przedmioty

17,17 zł brutto

Więcej informacji

Miód rzepakowy kremowany z kakao (naturalne 100 % kakao) - zaskakująco doskonałe połączenie słodyczy miodu z naturalnym, gorzkim kakao. Delikatna, kremowa konsystencja sprawia, że doskonale rozsmarowuje się.

Kakao ma bardzo dobry wpływ na układ sercowo-naczyniowy. Jest bogatym źródłem wielu składników odżywczych. Zawiera największą koncentrację antyoksydantów, które nas przed wolnymi rodnikami, atakującymi nasze DNA i powodującymi różne choroby oraz starzenie się organizmu.

Jest bogatym źródłem magnezu , który jest bardzo skuteczną bronią przed stresem. Chroni także  serce, powoduje lepszy przepływ krwi, lepsze jej dotlenienie, podnosi wydajność umysłu, relaksuje mięśnie, zwiększa elastyczność i pomaga budować mocne kości. Zawiera, także duże ilości żelaza i zaspokaja bez problemu jego dzienne zapotrzebowanie. Żelazo jest częścią hemoglobiny, która łączy się z tlenem i rozprowadza go po organizmie. Jest to skuteczna broń przeciwko anemii.

Kakao podnosi poziom serotoniny (tzw. hormon szczęścia) w mózgu. Jest to jeden z głównych neuroprzekaźników występujących w ludzkim organizmie. Pomaga ona w walce ze stresem i depresją.

Miód rzepakowy jest miodem o największej zawartości glukozy i aminokwasów. Jest cenną odżywką regeneracyjną w stanach wyczerpania fizycznego i psychicznego. Skutecznie leczy choroby serca, naczyń wieńcowych i układu krążenia. Potas i magnez zawarte w miodzie wpływają korzystnie na mięsień sercowy, stabilizują ciśnienie krwi i przyczyniają się do zahamowania procesu miażdżycowego. Doskonale sprawdza się w leczeniu przeziębienia, stanów zapalnych górnych dróg oddechowych. Łagodzi kaszel. Pomocny w schorzeniach nerek i układu moczowego, wspomaga terapię choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy.

Skuteczny jest również w leczeniu chorób zewnętrznych. Oczyszcza chorą tkankę z elementów martwiczych i ropnej wydzieliny. Szybkie przyłożenie miodu na poparzoną skórę zabezpiecza ją przed tworzeniem się pęcherzy i rozwojem zakażenia.  

Skład : miód rzepakowy, kakao (1%)

Najlepiej spożyć przed upływem 36 miesięcy od daty konfekcjonowania.