Najczęściej kupowane

Informacja

Ostatnio przeglądane

Miód rzepakowy kremowany z cytryną 400g

73

Nowy produkt

Miód rzepakowy kremowany z cytryną 400g

Więcej szczegółów

28 Przedmioty

27,50 zł brutto

Więcej informacji

Miód rzepakowy kremowany z cytryną  400g -zachwyca jasną, perłową barwą i fantastycznie rozsmarowuje się. Zaskakujący w smaku - słodycz miodu przeplata się z kwaskową nutą cytryny. Doskonały do herbaty czy letniej lemoniady.

Cytryna (Citrus) jest cudownym produktem zwalczającym komórki rakowe. Jest 10000 razy silniejsza niż chemoterapia. 

Chociaż cytryna wcale nie jest królową witaminy C, zawiera jej na tyle dużo (53 mg/100 g), by wspierać odporność i łagodzić przebieg infekcji. Tym bardziej że ma też sporo rutyny, która zapobiega utracie witaminy C z organizmu i uszczelnia naczynia krwionośne.

Cytryna to dobre źródło beta-karotenu, witamin z grupy B, E, potasu, magnezu, sodu i żelaza. Są w niej też terpeny pobudzające wytwarzanie śliny. A ponieważ wraz z wydzielaniem śliny rośnie produkcja enzymów trawiennych, cytryna pobudza procesy trawienne, przyśpieszając oczyszczanie organizmu - sprzyja zatem odchudzaniu. Warto zacząć dzień od szklanki wody z łyżką miodu rzepakowego kremowanego z cytryną.

Miód rzepakowy jest miodem o największej zawartości glukozy i aminokwasów. Jest cenną odżywką regeneracyjną w stanach wyczerpania fizycznego i psychicznego. Skutecznie leczy choroby serca, naczyń wieńcowych i układu krążenia. Potas i magnez zawarte w miodzie wpływają korzystnie na mięsień sercowy, stabilizują ciśnienie krwi i przyczyniają się do zahamowania procesu miażdżycowego. Doskonale sprawdza się w leczeniu przeziębienia, stanów zapalnych górnych dróg oddechowych. Łagodzi kaszel. Pomocny w schorzeniach nerek i układu moczowego, wspomaga terapię choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy.

Skuteczny jest również w leczeniu chorób zewnętrznych. Oczyszcza chorą tkankę z elementów martwiczych i ropnej wydzieliny. Szybkie przyłożenie miodu na poparzoną skórę zabezpiecza ją przed tworzeniem się pęcherzy i rozwojem zakażenia.  

Skład : miód rzepakowy, cytryna liofilizowana (3%)

Najlepiej spożyć przed upływem 36 miesięcy od daty konfekcjonowania.