Najczęściej kupowane

Informacja

Ostatnio przeglądane

Miód lipowy z plastrem pszczelim 400g

41

Nowy produkt

Miód lipowy z plastrem pszczelim 400g

Więcej szczegółów

9 Przedmioty

35,97 zł brutto

Więcej informacji

Miód lipowy z plastrem pszczelim 400g- miód lipowy z zatopionym w nim plastrem,  urzeka żółtą barwą, zadziwia ostrym smakiem, silnym zapachem lipy i mieniacymi się komórkami plastra pszczelego.

Charakteryzuje się wysoką aktywnością antybiotyczną. Działa uspokajająco, przeciwgorączkowo i przeciwkaszlowo.Znakomicie działa na organizm, gdy męczy grypa, przeziębienie czy zatoki.

Miód plastrowy, zwany inaczej sekcyjnym  jest to dojrzały miód zasklepiony w komórkach plastra. Miód taki żuje się razem z plastrem pszczelim. W porównaniu z miodem w klasycznej postaci patoki lub krupca, zawiera on większą ilość pyłku kwiatowego oraz propolisu. Miód plastrowy dzięki swoim korzystnym właściwościom zapewnia prawidłowe działanie nabłonka dróg oddechowych, ułatwiając między innymi oczyszczanie go z zalegającej wydzieliny. W stanach zapalnych górnych dróg oddechowych, poleca się przyjmowanie go do wewnątrz. Miód można stosować samodzielnie, jak również w połączeniu z ciepłym mlekiem i masłem, sokiem z cytryny, sokami z warzyw, a także z naparami z surowców zawierających śluz.
Przez koneserów uważany za smaczniejszy od miodu spożywanego w tradycyjnej postaci.

Żucie plastra miodu również działa pozytywnie na organizm m.in: aktywizuje wydzielanie śliny i wspomaga poprawę przemiany materii, jest też polecane dla palaczom, którym pomaga odzwyczaić się od nałogu. Nie zaleca się  połykać przeżutych kawałków wosku, gdyż wosk jest ciężkostrawny.