Najczęściej kupowane

Informacja

Ostatnio przeglądane

Miód lipowy z plastrem pszczelim 400g

41

Nowy produkt

Miód lipowy z plastrem pszczelim 400g

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

47,00 zł Brutto

Dostawa: 3 do 6 tygodni

Więcej informacji

Miód lipowy z plastrem pszczelim to miód lipowy z zatopionym w nim plastrem,  urzeka żółtą barwą, zadziwia ostrym smakiem, silnym zapachem lipy i mieniacymi się komórkami plastra pszczelego.

Charakteryzuje się wysoką aktywnością antybiotyczną. Działa uspokajająco, przeciwgorączkowo i przeciwkaszlowo. Znakomicie działa na organizm, gdy męczy grypa, przeziębienie czy zatoki.

Miód plastrowy, zwany inaczej sekcyjnym  jest to dojrzały miód zasklepiony w komórkach plastra. Miód taki żuje się razem z plastrem pszczelim. W porównaniu z miodem w klasycznej postaci patoki lub krupca, zawiera on większą ilość pyłku kwiatowego oraz propolisu. Miód plastrowy dzięki swoim korzystnym właściwościom zapewnia prawidłowe działanie nabłonka dróg oddechowych, ułatwiając między innymi oczyszczanie go z zalegającej wydzieliny. W stanach zapalnych górnych dróg oddechowych, poleca się przyjmowanie go do wewnątrz. Miód można stosować samodzielnie, jak również w połączeniu z ciepłym mlekiem i masłem, sokiem z cytryny, sokami z warzyw, a także z naparami z surowców zawierających śluz.
Przez koneserów uważany za smaczniejszy od miodu spożywanego w tradycyjnej postaci.

Żucie plastra miodu również działa pozytywnie na organizm m.in: aktywizuje wydzielanie śliny i wspomaga poprawę przemiany materii, jest też polecane dla palaczom, którym pomaga odzwyczaić się od nałogu. Nie zaleca się  połykać przeżutych kawałków wosku, gdyż wosk jest ciężkostrawny.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: